>

İş Sağlığı ve Güvenliği hassas bir süreçtir. Bu işin emanet edildiği kişi ya da kurumlar da bu hassasiyetin en çok farkında olanlar olmalıdır. O yüzden bu görsele ‘’Sadece bir ip’’ görmek için bakanlar, kendilerine emanet edilenlerin farkına varamayan kişilerdir. Çünkü bu iş bir formalite değildir!...Devamı »»>

Öncelikle, risk değerlendirmesi çalışmalarının bir işletmede İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi oluşturulmak isteniyorsa olmazsa olmazlar arasında yer aldığını hatırlatmak isteriz. Küçük işletmelerde kontrol listeleri (check list) kullanılarak da pratik olarak gerçekleştirilebilecek risk değerlendirmesi için en yaygın olarak kullanılan yöntem ise risk matrisi ile yapılan değerlendirme biçimidir. ...Devamı »»


>

Aslına bakarsanız OSGB’lerin sayısında artış olması bir problem değil. Önemli olan açılan OSGB’lerin bu işi benimsemesi, uygulamanın sadece kağıt üzerinde olmadığı, yasadan faydalanarak bir çıkar elde etme mantığından uzak bir yapılaşmanın olmasıdır....Devamı »»


>

Hepatit B ve ilişkili olduğu Hepatit D (ve ayrıca Hepatit C) belli oranlarda kronikleşerek siroz ve karaciğer hepatoselüler kanserine dönüşebilirler....Devamı »»


>

Teyze Acil Poliklinik kapısından girer? Sabah erken geldi ise çok beklememiştir sırada; ama sabah ya da akşam kuşağının sevilen dizi ve programlarını izleyerek gelmiş ise, kendisi gibi düşünenlerin akın etmesi ile yığılmış olan kapıdaki kuyrukta bir hayli...Devamı »»


12 »